poniedziałek, 9 marca 2015

Fundacja Mamy Wołomin we własnym lokalu

No i stało się. Fundacja Mamy Wołomin w piątym roku swej działalności dziś rozpoczęła funkcjonowanie w swoim własnym lokalu. Adres pozostaje bez zmian, bo jest to wciąż Prądzyńskiego 31, ale od teraz cały dom przeznaczamy na fundację.

Jest to spełnienie naszych fundacyjnych marzeń - mieć miejsce do wykorzystania na działania na rzecz rodzin, 24 godziny na dobę. Miejsce przeznaczone tylko dla nas, które możemy zagospodarować tak, by dobrze odpowiadało potrzebom naszym małym i większym beneficjentom.

Dom na Prądzyńskiego zaplanowaliśmy w ten sposób, że dół przeznaczamy na działania różne, dla rodziców, osób dorosłych, w tym warsztaty, spotkania, klub pracujących rodziców itp.


Dół to przede wszystkim  regał z książkami i grami planszowymi - zapraszamy do korzystania oraz stół z 8 krzesłami, przeznaczony obecnie głównie dla pracujących rodziców. Mamy też tutaj mały kącik kuchenny, wyposażony w czajnik.
Góra wygląda tak:
I jest przeznaczona w 80% dla dzieci - mamy zabawki, pomoce do zajęć, dywan i stoliki, a nawet duży materac pełniący obecnie rolę trampoliny :) Tutaj jest też duża łazienka oraz niewielkie biuro (sic!) fundacji Na razie zdjęć nie publikujemy, bo wciąż rozpakowujemy papiery.


W fundacji dzieje się już bardzo dużo - w zasadzie codziennie w godzinach 9:00 - 18:00 ktoś tu jest: prowadzimy zajęcia rozwojowe (poniedziałki i piątki 10:00-11:00 oraz poniedziałki 18:00-19:00),  klub pracujących rodziców (poniedziałki i piątki w godz 11:00-14:00), zajmujemy się dziećmi w ramach zewnętrznych projektów (poniedziałki, środy i czwartki 9:30-12:30 oraz wtorki, środy i czwartki w godz 15:00-17:30).

Jest tu jeszcze kilka wolnych godzin - chcemy je zagospodarować w ten sposób, by zaoferować Wam i Waszym rodzinom ciekawe formy spędzania czasu: będą się tu odbywały warsztaty umiejętności wychowawczych, zajęcia z rękodzieła, zajęcia zabawowe i rozwojowe dla maluchów, spotkania z grami planszowymi.

Te wszystkie działania realizujemy bez dofinansowań, własnymi siłami - jeśli pobieramy opłaty, to w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego - to oznacza, że musimy wychodzić na zero, bez generowania zysków.

Z tego powodu bardzo Was prosimy o wsparcie, właśnie na potrzeby naszego lokalu - zbieramy przedmioty użytkowe np. lampy, fotele, sofę, wieszaki, półki itp. jak również przedmioty kuchenne np. sztućce, mikrofalówkę itp.

Oby nam ten lokal dobrze służył :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz